10 / 10
از 3 کاربر

ترازو در صنعت

ترازو دغدغه ی عرضه کنندگان کالا از گذشته تا امروز بوده است ، ترازو دستگاه توزین مواد می باشد که در اصناف مختلف از ظرفیت و دقت هایی گوناگون ساخته می شود ، برای مثال ترازو فروشگاهی به نسبت ترازو آزمایشگاهی و ترازو زرگری از حساسیت کمتری برخوردار می باشد .
ترازو در صنعت اهمیت بالایی دارد و عرضه کنندگان کالا و خدمات علاوه بر توجه به کیفیت مواد و کالای تولیدی به صحیح بودن وزن مواد نیز اهمیت زیادی می دهند .
ترازو در گذشته ی دور ترازو قپانی و در زمانی نزدیک تر از آن ترازو عقربه ای نام داشت امروزه ترازو دیجیتال با جدید ترین تکنولوژی در حال تولید و به روز رسانی است .
ترازو بهترین روش جهت اندازه گیری و تامین اطمینان فروشنده و مشتری می باشد ، ترازو فروشگاهی نسبت انواع مختلف آن استفاده ی بیشتری دارد .
ترازوی جدید در حال تولید در گروه ترازو فروشگاهی ، ترازو لیبل زن و بارکد زن می باشد که علاوه بر توزین مواد ، امکان ذخیره قیمت کالا و نیز عمل محاسبه قیمت کالا را به انجام می رساند ، این دستگاه با تولید بارکد واقعی بر روی لیبل عمل بسته بندی را نیز در کارخانه ها و تولید ها به صورت بسیار ساده انجام می دهد ، بارکد تولیدی توسط ترازو با بارکد خوان اسکن شده و اطلاعات ثبت شده به صندوق و یا کامپیوتر انتقال می یابد .
ترازو آزمایشگاهی نسبت به ترازوی فروشگاهی چندین برابر بیشتر دارای حساسیت توزین است که با دقت هایی مانند 0/1 گرم 0/01 گرم 0/001 گرم و 0/0001 گرم و در انتها با 0/00001 گرم عمل توزین را به عهده می گیرد ، ترازو دقیق آزمایشگاهی تنها به توزین مواد اطلاق نمی گردد بلکه در انواع گوناگون تولید می گردد .
در زمانی که قدرت مقایسه و تجزیه و تحلیل مواد را داشته باشد به ترازو مقایسه کننده و نیز در نوع محاسبه ی مقدار رطوبت مواد به ترازو رطوبت سنج معروف می باشد .