10 / 10
از 6 کاربر

لودسل باسکول

لودسل باسکول

لودسل در واقع حسگر الکترونیکی جهت اندازه گیری وزن می باشد که در مدل های گوناگون ساخته می شود .

استفاده از لودسل  

لودسل دستگاهی جهت اندازه گیری نیروی وارد شده به سطح لودسل می باشد که در کارخانه ها معمولا جهت اندازه گیری کششی مواد ( کابل ، نخ ) مورد استفاده قرار می گیرد که در این مورد به لودسل کششی ( باسکول کششی ) معروف می باشد ، استفاده از لودسل در ساخت ترازوی دیجیتالی و باسکول دیجیتالی از اهمیت زیادی بر خوردار  می باشد و در اصل مرکز توزین می باشد .

استفاده از لودسل در ترازوی الکترونیکی

در توزین مواد به روش دیجیتال نیاز به استفاده از لودسل وجود دارد که کار اصلی توزین را به عهده دارد ، در کارخانه هایی که به روش جدید تولید ترازو یا باسکول دارند از لودسل استفاده می نمایند که بر اساس نوع کاربری دستگاه نوع لودسل نیز تغییر می یابد .

لودسل

لودسل از مرکز اصلی - آلیاژ خاص - تشکیل شده که چندین استرین گگ که خود شامل مقاومت های کوچک تری است ، جزوء ساختار لودسل می باشد . 
مقاومت های ذکر شده با اعمال نیرو تغییر شکل می یابند که بلا فاصله بعد از توزین به حالت اولیه ی خود باز می گردند ، اساس کیفیت لودسل بستگی به دقت و کیفیت و بازگشت پذیری این مواد دارد .

دقت لودسل توان جدا سازی نسبت به وزن و مقدار خطا در کل وزن می باشد ، که از موارد حائز اهمیت در دقت لودسل به نوع آلیاژ استفاده شده در مرکز اصلی و نوع ساختار مقاومت های ذکر شده بستگی دارد .

 تعیین کلاس دقت لودسل

توان جدا سازی و حساسیت لودسل ، واکنش لودسل در مقابله با حرارت و رطوبت محیط ، تعیین کننده ی کلاس لودسل می باشد که خود دارای استاندارد های مشخصی است ، رعایت این استاندارد ها در تولید لودسل - تطابق و جواب دهی دقت لودسل - اساس تولید می باشد .

 مدل های لودسل

                   

لودسل فشاری

لودسل ذکر شده از استیل ضد زنگ و با حساسیت در توزین بالا ساخته شده است ، این لودسل ضد زنگ در برخورد و نفوذ مواد شیمیایی و آب کاملا ایمن بوده که مناسب جهت استفاده در شرایط خاص می باشد .

لودسل کششی

لودسلی ست که نیروی وارده شده را با تغییر طول ناشی از افزایش طول بدنه اندازه گیری می نماید ، لودسل کششی ظاهری کلی به شکل حرف s می باشد که به لودسل s نیز معروف می باشد ، روش اعمال بار بر روی لودسل کششی عمود قرار دادن در زمان توزین اهمیت زیادی دارد .

لودسل تک پایه

لودسل تک نقطه یا لودسل تک پایه ، لودسلی با صفحه یا پلتفرم مربعی یا مستطیل شکل متصل می شود که دارای دو سر اصلی می باشد که یک سمت لودسل بر روی محل صلبی و دیگری به قسمتی وصل می باشد که فشار نیرو یا مواد بر روی آن قسمت می باشد .
لودسل باسکول در واقع همان لودسل تک پایه در اکثر مصارف صنعتی مورد استفاده می گردد که مرسوم ترین لودسل ، لودسل تک پایه می باشد .
در تولید و ساخت ترازوی دیجیتال و باسکول دیجیتال ( باسکول صنعتی ) بیشتر از این لودسل استفاده می گردد .

لودسل خمشی

لودسل فولادی ضد زنگ می باشد که پوشش بدنه از جنس نیکل بوده که جهت توزین موادی با ظرفیت 100 تن ساخته شده است ، این لودسل جهت توزین باسکول های سنگین ، تانک و سلیو در کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد .