10 / 10
از 1 کاربر

مزایای صندوق فروشگاهی پوز

مزایای صندوق فروشگاهی پوز ، صنعت عرضه کالا امروزه گسترش زیادی پیدا کرده است. علت این گسترش را از طرفی می توان افزایش بنگاه های تولید و افزایش نگاه سرمایه داری در جهان دانست. قسمتی از افزایش مصرف کالا بر می گردد به افزایش جمعیت دنیا و نیاز روز افزون به مصرف محصولات و کالای اساسی در درجه اول و کالاهای رفاهی در رتبه بعدی ، اما باید توجه داشت که بنگاه های عرضه و تولید در نظام های سرمایه داری علاوه بر اینکه با تولید کالای مورد نیاز و اساسی مردم به دنبال کسب سود هستند و هدفی دوگانه دارند، بخاطر تفکر افزایش سود و سرمایه سعی می کنند با تولید کالاهایی که چندان نیازی به آن ها در زندگی روزمره افراد نیست و در کنارش تبلیغ و ایجاد نیاز این محصولات را به فروش برسانند و در آمد های بیشتری را کسب کنند .

به هر حال امروزه شاهد افزایش مصرف کالا و به تبع آن گسترش فروشگاه های عرضه هستیم. معمولا امروزه نسل قدیمی فروشگاه ها دیگر کاربری خود را از دست داده اند و همچنین مردم دیگر استقبال چندانی از این فروشگاه ها نمی کنند. معمولا افراد می خواهند با مراجعه به یک فروشگاه تمام مایحتاج مورد نظر همان روز خود را یکجا خریداری کنند و بین فروشگاه های مختلف تردد ننمایند. فروشگاه ها هم به همین دلیل هم فضای خود را گسترش داده اند و هم تنوع و تعداد کالاهای خود را بیشتر کرده اند. زمانی که تعداد و تنوع کالا بالا می رود مدیریت خرید و فروش آن نیز پیچیده تر می شود. حال اگر تبادل بیشتر کالا در روز را هم به آن اضافه کنیم کار دشوار تر می شود. برای آسان تر شدن این روند دستگاه های بارکد خوان فروشگاهی به وجود آمده اند. بارکد خوان های فروشگاهی می توانند با دقت بسیار بالایی محصولات متنوع با تعداد بالا را ثبت و قیمت آن ها را ثبت نمایند و در مجموع به جمع و صدور فاکتور بپردازند. اگر در کنار بارکد خوان بتوانیم فرایند محاسبه پول و دریافت و پرداخت آن را هم با دستگاهی انجام دهیم این روند خیلی دقیق تر و سریع تر انجام می شود. با ساخته شدن دستگاه های پوز فروشگاهی تمام این دستگاه ها به هم متصل شده اند و می توان به راحتی روند فروش محصولات را با دقت و سرعت بالا انجام داد. وقتی با بارکد خوان قیمت یک محصول یا تعدادی از محصولات را ثبت می کنیم دستگاه پوز به صورت خودکار همان قیمت را درج می کند و مشتری تنها کافی است که کارت خود را بکشد و رمزش را وارد نماید. با وجود این دستگاه هم از تبادل اسکناس کاغذی جلوگیری می شود و سرعت و دقت مبادله بالاتر می رود. البته باید توجه داشت که این صندوق های فروشگاهی قابلیت اتصال به بارکد خوان را داشته باشند. علاوه بر آن بتواند به دستگاه پوز نیز متصل شود. البته برخی از پوزهای بانکی این امکان را دارند که به صورت مستقیم به بارکد خوان وصل شوند.

به هر حال شما باید با توجه به نوع فعالیت فروشگاه خود و همچنین گستره شغلی و حجم مبادلات بارکد خوان مناسب و یا دستگاه های پوز فروشگاهی و صندوق های فروشگاهی مناسب را انتخاب و از مراکز معتبر خریداری نمایید.