021-6123
سبد خرید 0
>> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
کالا برای:

باسکول آویز

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

باسکول آویز در واقع باسکول سقفی می باشد ، معمولا این باسکول روی سقف یا جرثقیل نصب می گردد ، باسکول دیجیتال آویز دارای نمایشگر LED بوده که در دو مدل ثابت و متحرک مورد استفاده می باشد و نیز قلاب فولادی مقاوم که بیشتر در انتهای نمایشگر است کار توزین را به انجام می رساند .

باسکول آویز

باسکول آویز نوعی باسکول است که در آن، توزین اجسام و مواد به وسیله آویزان کردن آنها صورت می گیرد. برای این کار، قلابی در بدنه باسکول، طراحی شده که اجسام به آن آویزان می شوند. به همین دلیل به این گونه باسکول ها،  باسکول سقفی نیز می گویند. حتی چون گاهی، موادی که قرار است توسط این باسکول وزن شوند، به جرثقیل آویزان می شوند، به آن، باسکول جرثقیلی هم می گویند. البته باید توجه داشت، بسیاری از این اسامی، قراردادی و گاهی محدوده استفاده از آن اندک است و بیشتر آن را با همان باسکول آویز می شناسند. برخی قصابی های بزرگ و عمده و فروشندگان مواد پروتئینی و برخی کارخانه ها و کارگاه ها از این نوع باسکول استفاده می کنند.

ویژگی های باسکول آویز

شاید بتوانیم مهمترین خصوصیت این باسکول را عدم وجود صفحه توزین در آن دانست. اگر چه این نوع از باسکول ها هم مانند بیشتر ترازوها و باسکول های ی دیگر، دارای صفحه نمایشگر و همچنین صفحه کلید می باشند. یکی دیگر از ویژگی های باسکول آویز، سهولت انجام کار با آن است. ظرفیت توزین باسکول آویز معمولا از 500 گرم شروع می شود.

نحوه توزین در باسکول آویز

نحوه توزین این باسکول با خیلی از باسکول ها و ترازوهای دیگر متفاوت است. دلیل این امر را می توان در ساختار متفاوت آن نسبت به خیلی از باسکول ها جستجو کرد.

در ذیل به بررسی ساختار کلی و تشریح نحوه کار این باسکول به زبان ساده می پردازیم.

شاسی، مهمترین بخش باسکول آویز را تشکیل می دهد. تجهیزات الکترونیکی و دیجیتال این باسکول از قبیل حسگر و مادر بورد، در قسمت میانی یا همان شاسی دستگاه، قرار دارند. همچنین، این باسکول از دو قلاب تشکیل شده است. قلاب اول، قلابی است که وظیفه آویزان نگه داشتن خود باسکول را بر عهده دارد و به آن قلاب بست می گویند. این قلاب به شکل پیچ است و در بالای شاسی جاسازی شده است.

دومین قلاب، همان قلابی است که نگهداری از جسمی که قرار است وزن شود، به عهده آن سپرده شده است.

این قلاب را اصطلاحا آویز می گویند. نام اصلی باسکول هم از همین قلاب گرفته شده است. شکل این قلاب، همانطور که احتمالا خیلی از شما دیده اید، به شکل علامت سوال است. باید توجه داشته باشید که هنگام آویزان کردن جسم به این قلاب تمام شرایط استاندارد و ایمنی را رعایت کنید. عدم رعایت مسائل ایمنی در هنگام آویزان کردن جسم به قلاب آویز، می تواند گاهی عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

قسمت بعدی تشکیل دهنده باسکول آویز، حسگر یا لودسل است که تقریبا در تمام ترازوها و باسکول های دیجیتال وجود دارد و وظیفه آن هم مشخص است. مادر بورد و نمایشگر هم، سایر قسمت های یک باسکول آویز را تشکیل می دهند. همانطور که گفتیم در باسکول آویز لودسل و قطعات الکترونیکی داخل شاسی جاسازی شده اند.

در مورد باسکول آویز بیشتر بدانید

برخی نکات دیگری هم در خصوص باسکول آویز وجود دارد که دانستن آن ها بی فایده نیست. باسکول آویز، مانند بسیاری از باسکول های صنعتی دیگر هم به صورت پیش‌ساخته و با شرایط معمول و استاندارد، در بازار موجود است، و هم می توانید شخصا با شرایط مورد نظر ساخت آن را سفارش دهید. در صورتی که تمایل به خرید یا سفارش ساخت این باسکول  را دارید حواستان باشد، ابتدا شرایط باسکول مورد نظرتان را دقیق بررسی کنید تا پول تان هدر نرود. ظرفیت توزین، دقت توزین، جنس بدنه و نوع صفحه نمایش،  مواردی است که در یک باسکول آویز نقش مهمی دارد. همچنین بالا بودن کیفیت وسایل الکترونیکی، می تواند باعث ماندگاری بیشتر این باسکول شود. این باسکول را می توانید مانند بسیاری از ترازوها و باسکول های دیگر از شرکت های معتبر ایرانی خریداری نموده و یا برای ساخت، سفارش دهید.

ادامه مطلب ˅
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()