021-6123
سبد خرید 0
>> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
کالا برای:

ترازوی زیرپایی (نفرکش خانگی)

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

ترازوی نفرکش جهت توزین نفر بکار رفته و به صورت ترازو زیر پایی مورد استفاده قرار می گیرد ، ترازو نفرکش بیشتر استفاده ی خانگی داشته و در منازل مورد استفاده قرار می گیرد ، ترازو خانگی در رنگ ها مدل های بسیار گوناگونی در حال تولید می باشد و تغذیه ی ترازو نفرکش از باطری بوده و نمونه ی آدابتور دار نداشته است .

ترازو  نیاز هر خانه ای است ، نرمال نگه داشتن وزن و جلوگیری از افزایش بی رویه وزن موجب سلامتی خانواده می گردد ، تنظیم و آگاهی داشتن از وزن یکی از راه هایی است که موجب حفظ سلامتی می گردد .

ترازوی زیرپایی (نفرکش) یا ترازوی خانگی

ترازوی زیرپایی یا ترازوی خانگی از ترازوهای قدیمی به حساب می آید. شاید این نام برای مان تازگی داشته باشد، اما هنوز هم خاطراتی از ترازوهای دایره ای شکل با عقربه های خاص که معمولا برای وزن کردن خودمان از آن ها استفاده می کردیم، در ذهن مان خودنمایی می کنند.

چون معمولا زیر پا قرار می گیرد، به ترازوی زیر پایی معروف شده است و از آنجایی که بیشتر استفاده خانگی دارد، به آن ترازوی خانگی هم می گویند. البته حتما می دانید این ترازو با ترازوی آشپزخانه خانگی تفاوت های بسیاری دارد. امروزه ترازوی زیرپایی یا ترازوی خانگی با گذشت زمان تغییرات زیادی کرده است. دیگر معمولا از آن عقربه ها خبری نیست و بیشتر ترازوها دیجیتالی شده اند. با این وجود، ترازوی زیرپایی چه با عقربه و چه با عدد، یاید یک سری ویژگی های خاص داشته باشد.

ویژگی های ترازوی زیرپایی یا ترازوی خانگی

بدنه محکم و نشکن از جمله این ویژگی هاست. صفجه ای که زیر بار 100 کیلو و گاهی 120 و حتی بالاتر خم به ابرو نیاورد. ترازوی زیرپایی یا ترازوی خانگی به همین دلیل به ترازوی نفرکش هم معروف شده است. صفحه نمایش آن معمولا از جنس پلاستیک فشرده یا شیشه نشکن است. ترازوی زیرپایی امروزه در بسیاری از خانه هایی که به تغذیه و وزن خود و اعضای خانواده اهمیت می دهند یافت می شود. این ترازو معمولا جزء ترازوهای ارزان قیمت به حساب می آید. مگر آنکه شما انتظارات بیشتری از آن داشته باشید.

دومین ویژگی معمول این نوع ترازو، تغذیه آن با منبع غیر مستقیم است. برای استفاده از این نوع ترازوها معمولا از باتری مخصوص استفاده می شود. البته نوع قابل شارژ این باتری هم وجود دارد. در صورت استفاده از این نوع باتری برای آن، می توان در صورت اتمام شارژ مجددا آن ها را شارژ و از آن ها استفاده کرد. البته انواعی از ترازوی زیرپایی یا ترازوی خانگی در بازار موجود است که با انرژی مستقیم برق کار می کنند.

ویژگی سوم ترازوی زیرپایی یا ترازوی خانگی، دقت آن است. این ترازو نیاز به دقت زیادی ندارد. هیچ کدام از ما روی گرم های وزن مان خیلی حساس نیستیم. برای همین معمولا دقت 25 گرم را برای ترازوی زیرپایی یا ترازوی خانگی در نظر می گیرند. البته ترازوی زیرپایی یا ترازوی خانگی دقیق تری هم وجود دارد، که طبیعتا قیمت بالاتری هم خواهد داشت. اما به نظر می رسد نیاز بیشتر خانواده ها به این ترازو با دقت 25 گرم رفع می شود. پیشنهاد می کنیم مطابق با نیازتان ترازوی زیرپایی یا ترازوی خانگی را انتخاب کنید و از هزینه کردن بی مورد در این خصوص خودداری نمایید.

نحوه کار با ترازوی زیرپایی یا ترازوی خانگی

نحوه کار با این ترازو بسیار راحت است. وقتی فرد مورد نظر روی کفه ترازو قرار می گیرد،  شروع به کار کرده و وزن شخص را به صورت عدد، روی نمایشگر کوچک طراحی شده روی صفحه نمایش می دهند.

انواع ترازوی زیرپایی یا ترازوی خانگی

تقسیم بندی ترازوی زیرپایی یا ترازوی خانگی هم معمولا بر اساس ویژگی های این ترازو انجام می گیرد. مثلا می توانیم با توجه به آسیب پذیری در مقابل آب و یا عدم آسیب پذیری در مقابل آب آنها را به نوع ضد آب و آسیب پذیر در مقابل آب تقسیم بندی کنیم. یا می توان بر اساس جنس صفحه نمایشگر که ال سی دی باشد یا ال ای دی، آن را تقسیم بندی نمود. با این وجود تنوع ترازوی زیرپایی یا ترازوی خانگی بسیار زیاد است. چه از نظر برند و شرکت سازنده و چه از نظر برخی کارکردهای خیلی جزئی. برای همین به شما پیشنهاد می کنیم در انتخاب ترازوی زیرپایی یا ترازوی خانگی دقت کافی را داشته باشید تا از تحمیل هزینه اضافی بر خانواده جلوگیری کنید.

ادامه مطلب ˅
10 / 10
از 2 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()