021-6123
سبد خرید 0
>> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
کالا برای:

ترازوی گرمی

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

ترازوی گرمی ، ترازوی دقیق است که در ظرفیت های پایین با دقت بالا توزین می نماید ، ترازوی گرمی در مدل های ترازوی بدون علمک عرضه می گردد .

معمولا این دستگاه دارای محفظه ی توزین برای جلوگیری از تاثیر باد بر روی سینی نبوده مگر آنکه ترازو دارای دقت بالا بوده که کمتر در نمونه های ترازو گرمی وجود دارد و معمولا ترازو در این حالت با دقت بالا به ترازو آزمایشگاهی معروف می باشد .

ترازوی گرمی چیست؟

اگر از ترازوهای آزمایشگاهی که دقت و حساسیت در آن ها حرف اول را می زند، صرف نظر کنیم، ترازوی گرمی جزء دسته دوم ترازوهای حساس به حساب می آید. ترازوهای گرمی معمولا در گروه ترازوهای دیجیتال تقسیم بندی شده و دارای دقت توزین کمتر از 1 گرم می باشند. در نظر داشته باشید، نباید دقت ترازوهای گرمی بیشتر از یک هزارم باشد، چرا که در آن صورت وارد حیطه ترازوهای آزمایشگاهی می شوند. شاید اصلی ترین تفاوت ترازوی آزمایشگاهی با ترازوی گرمی در همین دقت توزین آن خلاصه شود. البته باید به وجود سرپوش روی ترازوی آزمایشگاهی هم اشاره کرد که معمولا ترازوهای گرمی فاقد این سرپوش هستند.

اصولا هر چه دقت توزین ترازو بالاتر باشد، ظرفیت توزین کمتر می شود. مثلا ترازوهایی که قدرت توزین 100 کیلوگرم به بالا دارند دقت آنها در حد 15 یا 20 و 25 گرم است. برعکس این قضیه هم صادق است. ترازوهایی که دقت بیشتری دارند و حساس تر هستند، معمولا قادر به وزن کردن مقدار کمتری خواهند بود. ناگفته نماند، استثناء هایی هم در این زمینه وجود دارد که از آنها صرف نظر می کنیم. با این توضیح باید گفت: معمولا ظرفیت توزین ترازوهای گرمی پایین است و به ندرت می توانند اجسام یا کالاهایی بیش از یک یا دو کیلوگرم را وزن کنند. گاهی ترازوهای گرمی با قابلیت توزین 5 و 6 کیلو گرم هم وجود دارند که بسته به نیاز می توانید آن ها را خریداری و استفاده نمایید.

خصوصیات ترازوی گرمی

مهم ترین خصوصیت این ترازو را گفتیم. دقت بالا و ظرفیت پایین در توزین. اندازه کوچک ترازوی گرمی هم یکی دیگر از ویژگی های آن به حساب می آید.  ترازوهای گرمی معمولا جثه و اندازه کوچکی دارند، به طوری که در جیب جا می شوند. به همین دلیل به آنها ترازوی جیبی هم گفته می شود.

قابلیت تبدیل واحدهای مختلف به یکدیگر، از دیگر خصوصیات یک ترازوی گرمی است. این نوع از ترازو باید بتواند واحدهایی همچون گرم، مثقال، اونس و حتی پوند را در صورت نیاز به یکدیگر تبدیل کند.

قابلیت اتصال پرینتر هم از جمله ویژگی هایی است که در ترازوی گرمی می تواند وجود داشته باشد. ترازوهای گرمی معمولا پرینتر سرخود ندارند، اما گاهی لازم است به هر دلیلی وزن کالای اندازه گیری شده به صورت چاپ شده در آید. در این مواقع می توان از پرینتر جانبی متصل به ترازوی گرمی استفاده کرد.

خصوصیت بعدی دیجیتال بودن آنهاست. با توجه به دقت بیشتر ترازوهای دیجیتال نسبت به انواع  آنالوگ، لازم است ترازوی گرمی از نوع دیجیتال باشد. از طرفی کار کردن با ترازوهای دیجیتال نسبت به ترازوهای آنالوگ بسیار آسان تر است.  لازم به تاکید است این ترازوها توانایی توزین وزن های بالا را ندارند و فقط برای وزن کردن در حد گرم به کار می روند.

موارد استفاده ترازوی گرمی

شاید مهم ترین مورد استفاده ترازوی گرمی در طلافروشی ها باشد. جایی که دهم و صدم گرم هم اهمیت خاص خود را دارد.

عطاری ها هم جزء مشاغلی محسوب می شوند که ترازوی گرمی نزد آنها جایگاه خاصی دارد. وزن و مقدار داروهای گیاهی، شاید نه به اندازه داروهای شیمیایی، ولی در جای خود مهم است.

مورد بعدی استفاده از ترازوی گرمی، دارو سازی است. دارو سازان هم در بسیاری از مواقع نیاز دارند تا برای ساخت انواع داروهای دستی، از موادی در محدوده وزنی گرم و پایین تر از آن استفاده کنند. متخصصین طب سنتی نیز از این دسته مستثنی نیستند.

گفتنی های لازم را گفتیم. شاید صحبت بیشتر از این در مورد ترازوی گرمی  تخصصی شود و از حوصله شما خارج باشد. اکنون با توجه به اطلاعات فوق شما می توانید ترازوی گرمی مورد نیاز خود را با شرایط و خصوصیات و قیمت مناسب تهیه کنید.

 

ادامه مطلب ˅
10 / 10
از 2 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()