021-6123
سبد خرید 0
>> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
کالا برای:

ترازوی بدون علمک

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

ترازوی بدون علمک از نوع ترازو ساده بوده و در ابعاد کوچک تولید می گردد ، این ترازو دیجیتال به دلیل اشغال کمترین فضا مورد پسند است ، ترازوی بدون علمک دارای ستون نمایشگر نمی باشد و نمایشگر ترازو بر روی بدنه به صورت دو سو در دو سمت قرار می گیرد ، ترازوی دیجیتال بدون علمک بیشتر در عطاری ها و رستوان ها مورد استفاده قرار می گیرد که از این جهت به ترازوی رستورانی نیز معروف می باشد .

ترازوی رومیزی در کارگاه های قنادی و صنعتی نیز به دلیل نداشتن ستون نمایشگر و کاربری آسان مورد استفاده قرار می گیرد .

ترازوی بدون علمک چیست؟

علمک یا ستون نمایشگر، همان میله ای است که به صفحه توزین متصل شده است. اگر آن علمک در ترازویی به کار نرفته باشد، با یک ترازوی بدون علمک روبرو خواهیم بود. شاید بپرسید اگر ستون نمایشگر را از ترازو حذف کنیم، پس صفحه نمایش ترازو چه می شود؟ جواب دادن به این سوال راحت است. صفحه نمایش در این ترازوها، به صفحه توزین متصل شده است. اتصال نمایشگر به صفحه توزین، می تواند از یک طرف (فقط طرف فروشنده) و یا از هر دو طرف (هم سمت فروشنده و هم سمت خریدار) باشد. در واقع حذف ستون نمایشگر باعث کاهش هزینه تمام شده ترازو و همچنین کاهش حجم آن می شود. با این تفاسیر، ترازوی بدون علمک در شرایط عادی، هم ارزانتر و هم کم حجم تر از ترازوهای ستون دار خواهد بود.

خصوصیات ترازوی بدون علمک  

ترازوی بدون علمک می تواند تمام خصوصیت ها و ویژگی های یک ترازوی دیجیتال علمک دار را داشته باشد. همچنین می تواند طوری ساخته شده باشد که برخی از ویژگی های نوع علمک دار، در آن حذف شده باشد. به عبارت دیگر ترازوی بدون علمک، همانند ترازوی علمک دار در انواع مختلف موجود است. برای همین هم این ترازو طرفداران خاص خود را دارد. البته هنگام خرید دقت داشته باشید مدلی را انتخاب نمایید که صفحه نمایش آن زاویه دید خوبی هم برای شما و هم برای مشتری داشته باشد. بسیاری از مشتریان دوست دارند، مقدار و قیمت کالای خریداری شده خود را مشاهده کنند و این حق مسلم آنها به شمار می رود.

ترازوی بدون علمک در مغازه های کوچک که گاهی حتی سانتی مترها هم برایشان اهمیت دارد، می تواند جایگزین نوع علمک دار شود. چرا که به علت نداشتن علمک فضای کمتری اشغال می کنند. همچنین قیمت این ترازو از نوع علمک دار در شرایط یکسان، کمتر است.

موارد استفاده ترازوی بدون علمک  

ترازوی بدون علمک بیشتر در رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرد. برای همین گاهی به ترازوی رستورانی هم معروف است. البته با توجه به اینکه بیشتر به صورت صفحه ای، روی پیشخوان یا میز مغازه قرار می گیرد، گاهی به آن ترازوی رومیزی هم می گویند. اگر بخواهیم این جمله را صحیح تر عنوان کنیم، باید بگوییم ترازوی بدون علمک نوعی ترازوی رومیزی به حساب می آید. قنادی ها و عطاری ها و برخی کارگاه های کوچک هم می توانند از این ترازو استفاده کنند. البته بیان این موارد دلیلی نمی شود که سایر مغازه ها نخواهند و یا نتوانند از ترازوی بدون علمک استفاده نمایند.

بیشتر ترازوهای بدون علمک هم می توانند از منبع مستقیم انرژی استفاده کنند و هم روی استفاده از باتری تنظیم شوند. آزمایش ها و تجربه  نشان داده است که یک باتری در حالت استفاده مداوم و معمول، در ترازوی بدون علمک حدود یک هفته دوام می آورد.

نحوه استفاده از این ترازو هم بسیار راحت است و نیاز به آموزش خاصی ندارد. اصولا روش کار به این گونه است که کالا روی صفحه توزین گذاشته شده و وزن و قیمت آن روی صفحه نمایش داده می شود. البته همان طور که گفته شد، این نمایش با توجه به نوع ترازو می تواند یک طرفه و فقط برای فروشنده باشد و یا اینکه به هر دو طرف، چه خریدار و چه فروشنده، نمایش داده شود.

ظرفیت ترازوی بدون علمک در حالت معمول از 30 تا 70 کیلو گرم متغیر است. البته ترازوهای بدون علمک با ظرفیت کمتر از 30 و بیشتر از 70 هم در بازار موجود هستند که کاربرد کمتری دارند. به این نکته هم توجه کنید که هر چه ظرفیت توزین یک ترازو بالاتر باشد، دقت آن کمتر می شود. شما باید ابتدا نیاز و انتظارتان از ترازو را بررسی کنید و سپس اقدام به خرید یک ترازوی بدون علمک با خصوصیات و قیمت مناسب نمایید.

 تاکید می کنیم، در حالت کلی ترازوی بدون علمک از نظر کیفیت تفاوتی با نوع علمک دار ندارد، مگر آنکه خودتان بخواهید ترازوی بدون علمک با خصوصیات خاصی را انتخاب کنید.

 

ادامه مطلب ˅
ارسال نظر
نام شما :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()