021-6123
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 16 آذر 1395 در ساعت 42 : 18 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ایراد ترازو و رفع مشکل آن از مسائلی است که ممکن است برای هر مصرف کننده ای رخ دهد هر وسیله ای ساخت دست انسان مطمئنا به مرور زمان با نقص و ایراداتی مواجه خواهد شد نقص قطعات ، اختلال در عملکرد دستگاه و اجزای آن طبیعی است بعضی از این مشکلات را به داشتن دانش معمولی و شناخت ابتدایی دستگاه می توان به آسانی برطرف کرد ولی برخی دیگر از این مشکلات و نقایص باید توسط افرد متخصص بررسی و در صورت نیاز تعمیر شود .

ترازو نیز وسیله ای مکانیکی و دیجیتالی ساخت دست بشر است که به مرور زمان با مشکل مواجه می شود از طرف دیگر هم موادی که در ساخت انواع ترازو مورد استفاده قرار میگیرد مواد استهلاکی است که به مرور زمان مستهلک شده و در کارایی آن اختلال ایجاد می شود برخی از اشکالاتی که در هنگام کار با ترازو پیش می آید بسیار ابتدایی است که با یک بررسی ساده قابل رفع است و در صورتی که با آن رفع نشد باید به تعمیر کار ترازو مراجعه کنیم .

خاموش شدن ترازو :

یکی از مشکلاتی که ممکن از برای ترازو دیجیتال پیش بیاید روشن نشدن دستگاه است . ابتدا باید دکمه پاور یا همان روشن کردن آن را بررسی کرد و از روشن بودن آن مطمئن شوید و یا اینکه از شارژ بودن باتری ترازو و یا اتصال دوشاخه آن به برق مطمئن شوید در صورتی که تمام این موارد بررسی شد و کماکان ترازو روشن نشد باید به واحد تعمیرات ترازو مراجعه نمایید .

نوسان ترازو :

محل قرارگیری ترازو تراز نیست و یا اینکه ترازو در برابر باد کولر قرار دارد . در بعضی مدل های ترازوی دیجیتال مجاورت با گوشی های همراه یا سایر وسایلی که موج رادیویی تولید می کنند نیز موجب این اشکال می شود . در این حالت باید از تراز بودن محل قرار گیری ترازو اطمینان حاصل و همچنین از همسطح بودن محل قرار گیری آن مطمئن شد . ترازو را از جلوی باد کولر جا به جا نمایید . تلفن همراه یا سایر وسایل الکترونیکی را از مجاورت ترازو دور کنید و در صورتیکه این اقدامات مؤثر نبود با واحد خدمات ترازو دیجیتال تماس بگیرید .

مشاهده کلمه lock بر روی اندیکاتور ترازو :

اگر این پیام را مشاهده کردید به این معنی است که دستگاه شما به حالت قفل در آمده است در این حالت با واحد خدمات ترازو تماس حاصل نمایید تا به صورت تلفنی شما را برای حل مشکل راهنمایی نمایند .

دستگاه فقط با باتری کار می کند :

در این صورت ممکن است پریز مورد استفاده خراب باشد و برق نداشته باشد و یا اینکه کابل برق دستگاه خراب شده باشد و جریان برق را منتقل نکند که در این صورت به بررسی پریز بپردازید یا ترازو را به پریز دیگری متصل کنید در صورت رفع نشدن ایراد ترازو کابل را بررسی کنید و در صورتی که هیچ کدام از این موارد مفید نبود و دستگاه کار نکرد باید به واحد خدمات ترازو مراجعه کنید یا به تعمیرگاه معتبر بروید .

باتری ترازو کار نمی کند :

در این صورت در صورتی که باتری را به پریز درست وصل کردید و همچنین کابل برق آن سالم باشد ولی همچنان باتری شارژ نمی شود و دستگاه با باتری کار نکرد مطمئنا باتری خراب است یا در صورت نادر ترازو خراب شده است در هر دو مورد تنها راه مراجعه به تعمیرگاه معتبر یا تماس با واحد خدمات ترازو هست .

ارسال نظر
نام شما :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()