10 / 10
از 1 کاربر

راهنمای استفاده از ترازوی TX

راهنمای استفاده از ترازوی TX به منظور استفاده ی صحیح از دستگاه برای کاربران تهیه شده است با مطالعه ی این دفترچه راهنما می توانید به راحتی از ترازوی گرمی استفاده نمایید . ترازوی TX ساخت کشور ژاپن می باشد و در 3 ظرفیت 200 گرم ، 2 کیلوگرم و 5 کیلوگرم قابل ارائه می باشد استفاده از ترازوی tx معمولا جهت توزین مواد ریز گرمی صورت می پذیرد . در این قسمت شما را با نکاتی قبل از استفاده از از ترازوی tx آشنا می کنیم .

1. جهت وزن کشی کالا را بر روی کفه ی ترازو قرار دهید توجه داشته باشید که کالای مورد نظر بزرگتر از سطح ترازو نباشد .

2. واحد وزن کشی ترازو را با دقت و به درستی انتخاب نمایید .

3. جهت استفاده از برق بطور اتوماتیک جریان باطری ترازو قطع می گردد برای استفاده از باطری  فیش آداپتور را از سوکت ترازو دیجیتال خارج کنید تا جریان باطری برقرار شود .

4. از تماس گرد و غبار و مایعات به ترازوی دیجیتال جدا خودداری نمایید .

5. در صورتیکه ترازو روشن نمی شود مطمئن شوید باتری ترازو سالم است و آدابتور به درستی کار می کند .

5. از وارد شدن هر گونه ضربه به ترازو خودداری نمایید .

رعایت نکات معرفی شده به طول عمر ترازو دیجیتال می افزاید لذا توصیه می شود در صورت نیاز به تعمیر ترازو به مراکز رسمی تعمیر ترازوی دیجیتال مراجعه نمایید تا از بروز خسارت های مالی به دستگاه جلوگیری کنید .


 


 روش استفاده از ترازوی tx :

  • جهت راه اندازی ترازو دستگاه را در سطحی صاف قرار دهید تا کفه ی ترازو کاملا دقیق قرار گیرد .
  • برای روشن کردن دستگاه از کلید on/off استفاده نمایید تا نمایشگر ترازو به صورت 0.0 نشان داده شود . اگر ترازو به صورت عدد مثبت و یا منفی درآمد کلید tare را بزنید تا ترازو صفر شود .
  • واحد وزن کشی اجسام را می توانید توسط ترازوی دیجیتال انتخاب نمایید برای این کار از کلید mode استفاده نمایید .
  •  جهت محاسبه ی وزن خالص مواد ترازو را روشن کنید تا نمایشگر عدد 0 را نشان دهد سپس ظرف مورد نظر را بر روی سینی ترازو قرار داده و سپس کلید TARE را فشار دهید تا نمایشگر عدد 0 را نشان دهد حال جنس مورد نظر را داخل ظرف بگزارید تا وزن خالص مواد محاسبه شود توجه داشته باشید که وزن کالا و ظرف مورد نظر نباید از وزن کفه ی ترازو بیشتر باشد .
  •  استفاده از دستگاه به عنوان ترازوی قطعه شمار به این صورت است که  ابتدا ترازو  دیجیتال را روشن کنید تا عدد 0 نمایش داده شود . کلید MODE را پشت سر هم فشار دهید تا به مرحله ی شمارشی EF5 برسید . عبارت EF نشانگر حالت نمایشگری و عدد همراه REF5 ، REF10 ، REF20 ، REF50 جهت وارد کردن تعداد نمونه ها است یکی از مراحل را انتخاب نمایید سپس نمونه ای مطابق با عدد انتخاب شده را روی کفه ترازو قرار دهید به عنوان مثال REF5 را انتخاب کنید و 5 عدد از نمونه ی مورد نظر را روی کفه ی ترازو قرار دهید سپس کلید TARE را بزنید در این حالت در گوشه ی سمت چپ نشانگر ترازو علامت شمارشگر C نمایش داده می شود در این حالت ترازو برای شمارش قطعات آماده به کار است جهت خارج شدن از این حالت از کلید MODE استفاده کنید .
  • نجوه ی عملکرد حافظه ی ترازو به این صورت است که ابتدا باید دستگاه را روشن نمایید تا نمایشگر عدد 0 را نشان دهد سپس کالای مورد نظر را روی کفه ی ترازو قرار دهید تا وزن مربوطه نمایش داده شود در این حالت کلید ON/MEM را فشار دهید تا وزن را ذخیره کند در این حالت نمایشگر ترازو عدد 0 را نشان می دهد و علامت M در بالای ترازو سمت چپ نمایش داده می شود حال وزنه ی دوم را در کنار وزنه ی فبلی بر روی کفه ترازو قرار دهید و پس از مشاهده ی وزن دقیق مجدد کلید ON/MEM را فشار دهید سپس ترازو مجموع وزن اول و دوم را نشان می دهد و علامت M که نشانگر ذخیره است از نمایشگر حذف می شود . در صورتیکه دکمه ی ON/MEM را مجدد فشار دهید مجموع وزن نشان داده می شود در این حالت وزنه ی سوم را قرار دهید و کلید ON/MEM را بزنید نمایشگر ترازو  مجموع 3 وزن را نمایش می دهد و به همین شکل میتوانید مراحل ثبت حافظه را انجام دهید .