10 / 10
از 5 کاربر

گیت فروشگاهی چیست ؟

 گیت چیست ؟                                                                             

گیت های فروشگاهی هوشمند ( دزد گیر لباس ) آنتنی در خروجی جداکننده ها یا خنثی کننده های تگ های مرتبط هستند ، زمانی که بدون اطلاع فروشنده و بدون تسویه با صندوقدار جنسی از فروشگاه بیرون میرود گیت های موجود در ابتدای در ورودی هشدار داده و نگهبان را آگاه میسازند ، تگ هایی که روی جنس قرار می گیرند در دو نوع  سخت و نرم میباشند.

تگهای سخت : تگهای پلاستیکی هستند مانند گلفی ، صدفی ، مستطیلی میباشندکه بعد از خرید مشتری و جدا شدن از جنس قابلیت استفاده مجدد را دارد .

تگهای نرم : تگهای نرم به صورت برچسب یا لیبل هستند که زمان فروش توسط دستگاه باطل میگردند .

گیت ها که همراه با دوربین های مدار بسته امروزه در اکثر فروشگاه ها مورد استفاده قرار گرفته و نیاز اصلی فروشگاه میباشند ، از سیستم های دیگری پیروی میکنند به نام سیستم گیت RF,AM,EM که RF معروف ترین سیستم ها میباشد که نسبت به مدل های دیگر از فاکتور قیمت مناسب برخوردار میباشد رواج بیشتری یافته است . در چیدن آنتن ها باید رعایت کرد که فاصله دو آنتن از یکدیگر حداکثر 18 سانتیمتر و باید در نظر داشت که با کمتر بودن این فاصله احتمال خطا بسیار کم میگردد .

سیستم AM که نسبت به RF گرانتر است در فروشگاههای بزرگ مقرون به صرفه میباشد که خطای بسیار کمتری دارد و نصب آن به صورت نرم افزار اجرا میگردد که میتوان فاصله بین گیت ها بیشتر قرار داد .

سیستم EM که به دلیل قابل تنظیم بودن فعال یا غیر فعال بودن تگ ها در کتابخانه ها استفاده میگردد و به گیت کتابخانه ای معروف میباشد و روی فلزات نیز عملکرد دارد و به دلیل گران بودن و احتمال خط در فاصله زیاد رواج کمتری یافته است و البته امروزه در  کتابخانه های بزرگ از سیستم RFID استفاده میگردد و تگ های نصب شده بر روی کتابها با کد مخصوص میباشد که دارای اطلاعاتی درباره کتاب است که در زمان امانت دادن و یا زمان تحویل کتاب فقط لازم است کتاب در محدوده خاصی گرفته تا اطلاعات توسط یک ریدر خوانده شود و به صورت نرم افزاری اجازه خروج از گیت ارسال میگردد و هزینه سیستم قابل مقایسه با EM میباشد اما به دلیل مکانیزه ساختن سیستم امانت سیستم EM در کتابخانه ها کاربرد بیشتری دارد.