021-6123
سبد خرید 0
>> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
کالا برای:

باسکول رولی ( غلطکی )

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

باسکول غلطکی به دستگاهی اطلاق می گردد که دارای شرایط صنعتی بوده و کفه ی توزین باسکول دیجیتال به جای کفه ی صاف توزین دارای رول های غلطکی است ، رول ها به صورت موازی در کنار یکدیگر قرار گرفته و رول ها به صورت متحرک می باشد و برای توزین طاقه سنگین یا بشکه های صنعتی مناسب می باشد که کالا از یک سوی باسکول رولی بر روی رول های کفه حرکت کرده و پس از توزین بر روی جایگاه دیگر انتقال یابد .

باسکول صنعتی غلطکی به دلیل داشتن رول های متحرک به باسکول رولیک معروف می باشد ، رول های باسکول دیجیتال از رول های صنعتی مقاوم دارای ضربه گیر تشکیل شده است که در برابر کالا های سنگین تغییر حالت نداده و ظاهر باسکول مقاومت خود را حفظ می نماید .

کارخانه هایی که در زمینه ی بشکه های صنعتی و طاقه بزرگ پارچه فعالیت دارند به دلیل حجم کالا های مصرفی برای کاربری آسان تر از باسکول دیجیتالی دارای غلطک های متحرک استفاده می نمایند .

باسکول غلطکی

باسکول غلطکی یا رولیک معمولا به صورت سفارشی و با توجه به نیازهای سفارش دهنده ساخته می شود. اگر چه انواع متداول و از پیش ساخته شده آن هم در بازار موجود است. باسکول به طور طبیعی ما را به یاد بارهای سنگین می اندازد. بارهایی که حمل آن ها از عهده یک یا دو نفر به راحتی بر نمی آید. باسکول غلطکی هم در چنین مواردی به کمک ما می آید. برای همین بیشتر به درد انبارهای بزرگ و کارخانجات خاص می خورد. در ساخت باسکول غلطکی از سینی های رولیک به صورت غلطک های فلزی استفاده می شود. دلیل نام گذاری آن به باسکول غلطکی یا رولیک هم همین است.

ویژگی های باسکول غلطکی

طراحی و ساخت باسکول غلطکی به گونه ای است که وقتی جسمی را برای توزین روی لبه آن قرار می دهیم، خود به خود با کمک غلطک هایی که در زیر صفحه توزین جا سازی شده اند، جسم به مرکز صفحه توزین باسکول منتقل می شود و عمل توزین به راحتی انجام می گیرد. یعنی لازم نیست جسم سنگین به وسیله افراد مختلف، حمل و در مرکز باسکول گذاشته شود، تا وزن آن تعیین گردد. بدین ترتیب استفاده از باسکول غلطکی در موارد ضروری و مورد نیاز باعث صرفه جویی زیادی در به کارگیری نیروی انسانی و طبیعتاً کاهش هزينه ها می شود.

باسکول غلطکی یا رولیک جزء باسکول هایی است که به طور معمول، در معرض کارهای سنگین قرار دارد. در چنین مواقعی جنس باسکول و صفحه توزین اهمیت مضاعفی دارد. همانطور که در ابتدا عنوان شد در بسیاری از موارد، صاحبان انبارهای بزرگ و کارخانجات عظیم ترجیح می دهند، باسکول غلطکی مورد نیاز آنها به صورت سفارشی و با شرایط و کیفیت مورد نظر ساخته شود.

به طور کلی می توان گفت جنس بدنه، جنس رولهای متحرک، سرعت، دقت و ظرفیت توزین، و همچنین ضمانت و خدمات پس از فروش، در باسکول غلطکی اهمیت بیشتری نسبت به سایر ترازوها دارد.

ویژگی های خاص باسکول غلطکی

برخی از انواع باسکول های غلطکی، قابلیت اتصال به کامپیوتر را هم دارند. بدین ترتیب می توان از برخی امکانات کامپیوتری قابل استفاده در توزین، در این باسکول ها بهره برد. از دیگر قابلیت هایی که می تواند در باسکول غلطکی مورد استفاده قرار گیرد، امکان کنترل ورود و خروج گرد و غبار به داخل باسکول است. این ویژگی تاثیر زیادی در افزایش عمر باسکول و سالم ماندن قطعات آن دارد.

ظرفیت حدودی و معمولی این باسکول ها در شرایط عادی و نه سفارشی، بین 200 کیلوگرم تا 2000 کیلوگرم و دقت آنها هم از 20 گرم تا 200 گرم است. همچنین سینی توزین باسکول، معمولا  به صورت مربعی با ضلع هفتاد یا هشتاد سانتی متر ساخته می شود. البته تمامی این موارد بنا به نظر سفارش دهنده قابل تغییر هستند.

معمولا این نوع از باسکول ها به نوعی ضربه گیر داخلی مجهز هستند، تا در مجاورت ضربه های احتمالی، آسیب کمتری ببینند. همچنین مانند بسیاری از ترازوهای دیجیتال دیگر، قابلیت استفاده از برق باتری در مواقع ضروری را دارند. نمایشگر به کار رفته در باسکول غلطکی هم می تواند از نوع متحرک و مجزا یا ثابت باشد.

مطلب آخری که به نظر یادآوری آن لازم است، این است که امروزه، ایران در ساخت ترازوهای دیجیتال به موفقیت های چشمگیری دست یافته است. خواستیم یادآوری کنیم که شما می توانید با خیال راحت باسکول غلطکی با برندهای معتبر ایرانی سفارش داده و خریداری نمایید.

با همه این توضیحات خرید و حتی سفارش ساخت این باسکول هم مانند سایر ترازوها و باسکول ها مستلزم تحقیق و بررسی و انتخاب نمونه مناسب است. مخصوصا در مواردی که بسیاری از فاکتورها و قابلیت ها توسط خریدار تعیین و به صورت سفارشی در دستگاه مورد نظر، قرار داده می شوند.

ادامه مطلب ˅
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()