021-6123
سبد خرید 0
>> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
کالا برای:

ترازو

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

 خرید و فروش ترازو، استفاده از ترازو، کاربردهای ترازو، قابلیت‌های ترازو و حوزه‌های بیشمار استفاده از این دستگاه، باعث شده است ترازو به بخشی جدایی ناپذیر از معملات خرد و کلان، و بخشی از زندگی اقتصادی بشر بدل شود. این وسیله هر روز از قابلیت های بیشتری برخوردار می شود و دایره فعالیت هایش با توجه به امکان ارتباط و اتصال با دستگاه های هوشمند دیگری مانند لپ تاپ و کامپیوتر نیز گسترده شده است.  از طرف دیگر افزایش میزان حساسیت و بهره بردن از صفحه های لمسی و توان ذخیره سازی و حافظه ای بالا و امکان چاپ بارکد و برچسب و فاکتور، ترازو را به مهمترین وسیله هر فروشگاه و مغازه و کسب و کاری تبدیل کرده است.

خرید و فروش ترازو

با توصیفی که از اهمیت و گسترش استفاده از ترازو آمد، خرید و فروش ترازو نه فقط رواج و رونق دارد که الزام و ضرورت است. در این میان رجوع کردن به فروشگاه و منبعی معتمد و مطمئن که علی رغم ارائه خدمات مناسب، قیمت با صرفه تری را عرضه کند، حائز اهمیت خواهد بود. ترازایران سالیان سال است که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و فعال ترین فروشگاه های خرید و فروش ترازو فعالیت می کند. ما با رصد کردن گسترش خرید اینترنتی، ترازایران را بنا نهادیم تا مرجع خرید و تعمیر ترازو به صورت سفارش های آنلاین در پایتخت باشد.

قیمت ترازو

قیمت ترازو به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. از نمایشگر ترازو گرفته که می تواند LED یا لمسی باشد، تا قابلیت های مختلفی مانند چاپگر و امکان چاپ بارکد و برچسب و بهره بردن از درگاه های ارتباطی مختلفی که برای اتصال با کامپیوتر و بارکد خوان و کارت خوان و قرار گرفتن در شبکه استفاده می شود، همگی می توانند قیمت ترازو را مشخص کنند. قیمت ترازو در سایت ترازایران رقابتی ترین و ارزان ترین قیمت ترازو است. و خرید ترازوی ارزان تنها از ترازایران امکان پذیر است. برای اطلاع از آخرین قیمت ها با مشاورین سایت تماس بگیرید تا راهنمای خرید شما باشند.

انواع ترازو

ترازو انواع بسیاری دارد. سه گروه اصلی در دسته بندی انواع ترازو، صنعتی و فروشگاهی و آزمایشگاهی است. زیر این سه گروه اصلی انواع ترازوهای علمک دار و بدون علمک و چاپگر دار و لیبل زن و ساده و محفظه دار و ضد آب و گِرَمی و شمارشگر را می توان تعریف کرد. ترازوها با توجه به کاربردی که در دسته های مختلف دارند، به انواع مختلفی تبدیل می شوند. هنگام خرید ترازو بدون شک وجود این حجم از تنوع خریدار را دچار سردرگمی خواهد کرد. برای آنکه به بهترین ترازوی دلخواه خود که منطبق با کسب و کارتان است برسید، با مشاورین سایت تماس بگیرید تا راهنمای خریدتان باشند.

ترازو چیست؟

ترازو صدها سال است که با معامله های کوچک و بزرگ آدمی عجین است. این وسیله تا آن اندازه برای انسان اهمیت دارد که به عنوان نمادی از قضاوت نیز از آن یاد شده است. ترازو در ابتدا با ساختاری ساده و با دوکفه برای سبک و سنگین کردن اجناس و اقلام، یا به تعبیر دیگر اندازه گیری وزن ساخته شد. و سپس تکامل یافت. با رواج ترازوهای دیجیتالی عصر دیگری برای ترازو آغاز شد که همچنان ادامه دارد. ترازوهای دیجیتالی دقیق هستند و قادرند کارهای بسیاری انجام دهند و به دستگاه های دیگر هم متصل شوند.

فروشگاه اینترنتی خرید و فروش ترازو با بهترین قیمت ترازو

ترازو وسیله ای برای توزین است و مهم ترین بخش آن، لودسل خواهد بود، عملکرد توزین  بر عهده لودسل ترازو است و بر حسب ظرفیت لودسل، دقت خطا تنظیم می شود.

شاید نتوان فروشگاه، سوپرمارکت، قصابی یا محلی را برای خرید یافت که در آن ترازو وجود نداشته باشد. این امر نشان‌دهنده اهمیت توزین و ترازو و تنیده شدن این ابزار سنجش وزن، به زندگی امروزی است. نکته دیگر وفور استفاده از ترازوهای دیجیتالی است؛ که به سبب گسترش کاربری‌های آن و ارتباط و اتصال با وسائل جانبی دیگری که در فروشگاه‌های امروزی وجود دارد، به دستگاهی پر اهمیت‌تر در فرایند خرید بدل شده است. امروزه دیگر ترازو را تنها برای اندازه گرفتن وزن به کار نمی‌برند. عملکردهای پیچیده مانند محاسبه وزن خالص و شمارش اقلام و محاسبه قیمت اجناس و مابقی پول مشتری و داشتن حافظه برای ثبت قیمت کالاها و تولید فاکتور یا رسید خرید و تولید برچسب و بارکد برای محصولات و اعمال تخفیف، همگی از کارهایی است که ترازوی دیجیتال امروزی انجام می‌دهد. افزایش دقت در توزین به کمک پیشرفت در صنایع ساخت و ساز ابزارهای سنجشی و ریز، که منجر به تولید لودسل‌های (حسگر توزین) حساس‌تر شده است، و تنوع در ظرفیت‌های اندازه‌گیری و مدل‌ها، که گستره وسیعی از کاربری ها را پوشش می دهد، از ترازو ابزاری همه فن حریف ساخته است، تا نادیده گرفتنش در دنیای دیجیتالی امروز غیر ممکن به نظر برسد

امروزه، انتقال اطلاعات از ترازو به کامپیوتر به ویژه در ترازوی های آزمایشگاهی بسیار حائز اهمیت است و امکان اتصال ترازو به کامپیوتر برای ترازوهای نصل جدید فراهم شده است و سبب سهولت استفاده از ترازو می شود. به همین سبب، پورت usb و serial برای اتصال به کامپیوتر روی ترازو تعبیه شده است. ارتباط بین ترازو و کامپیوتر از طریق کابل انجام می شود. باید توجه داشت، پورت اتصال به کامپیوتر با پورت پرینتر ترازو اشتباه نشود. از سوی دیگر ممکن است در زمان اتصال کابل از ترازو به کامپیوتر، پشت کیس پورتی بنام سریال نیابید، در این صورت با خرید مبدل پورت مشکل بر طرف می شود، پس از اتصال دستگاه ها، از طریق کامپیوتر کامنتی به ترازو ارسال کنید تا وزنی رشته ای را نمایش دهد (این کامنت از نوع رشته ای است و معمولا در دفترچه راهنمای نصب ترازو ذکر شده است) در انتهای رشته اراسالی به ترازوی دیجیتال نیاز به Terminator یا پایان دهنده داریم که یا cr  است و در vb یا vbcr قابل دسترسی خواهد بود و یا Crlf است و در vb یا vbcrlf یافت می شود.


در این میان خرید اینترنتی ترازو رونق روزافزونی گرفته است و اقبال عموم مردم به خرید راه دور و اینترنتی هر روز در حال افزایش است. خرید و فروش اینترنتی ترازو مزایای انکارناشدنی دارد. از جمله اینکه می‌توان محصولات بسیاری را در ابعاد فنی و قمیت با یکدیگر مقایسه کرد و به بهترین انتخاب رسید. همین نکته و محقق شدن آنها در کمترین زمان، به هنگامی که خرید کردن در خیابان‌های شلوغ و پرترافیک از دردسرهای بزرگ در کشور است، به نکات مثبت و روشن خرید اینترنتی صحه می‌گذارد.

ترازو چیست؟

ترازو از دیرباز نقش مهمی در زندگی انسان داشته است. شاید از همان زمان پیدایش معاملات و تبادلات پایاپای. جایی که هنوز خیلی از کالاها، ارزش های متفاوت پیدا نکرده بودند. در واقع در آن زمان، این ترازوهای اولیه و ابتدایی بودند که نقش اصلی را در تعیین مقدار کالایی که باید جابجا می شد، ایفاء می نمودند. با وجود این، جالب است بدانید حتی ترازوهای اولیه و قدیمی هم از نظر ظاهری بی شباهت به نمونه های چند دهه پیش نبود. هر چند شاید دقت و ظرافت ترازوهای امروزی را نداشته اند. امروزه تقریبا همه ما معنا و کار این وسیله را می دانیم. تراز یعنی هم سطح کردن و ترازو هم یعنی وسیله ای برای هم سطح و هم تراز نمودن. نیازی به توضیح و تفصیل بیشتری در باره این کلمه نیست.

نقش آن هم چه در گذشته و چه زندگی حال حاضر انسان کاملا مشخص و انکار ناپذیر بوده است. بنابراین همین قدر که بگوییم ترازو وسیله ای است برای تعیین وزن یا به عبارت بهتر جرم اجسام، کافی است. نیازی به توضیح تفاوت جرم و وزن هم در این جا وجود ندارد. مهم این است که همه ما کاملا می فهمیم این وسیله چیست و برای چه استفاده می شود.

تاریخچه مختصر

تحقیقات و کاوش های باستان شناسی قدمت این وسیله را نزدیک به ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد نشان می دهد. یعنی حدود ۷۰۰۰ سال پیش. در مقبره های به جای مانده از مصر باستان تصاویر و آثاری از آن پیدا شده که نشان دهنده اهمیت این وسیله از گذشته برای انسان است. البته که ترازوهای اولیه آن زمان همه جوره با نمونه های فعلی بسیار متفاوت بوده اند. اما شاید شما هم مثل ما قدیمی ترین نمونه ای که یادتان باشد، همان ترازوهای دو کفه ای است که بیشتر به نام ترازوی حکمت معروف بودند. میزان هایی که معمولا در گذشته ای نه چندان دور در بسیاری از خانه ها یکی از آنها پیدا می شد.

جالب است بدانید تاریخچه ساخت آن ها به حدود هزار سال پیش در قرن پنجم برمی گردد. جایی که یکی از دانشمندان مسلمان با نام عبدالرحمان خازنی دست به کار بزرگی زد و بدون استفاده از هیچ تکنولوژی، وسیله ای در ظاهر بسیار ساده و در عین حال بسیار کاربردی ساخت که تا قرن ها به عنوان یک وسیله ضروری برای تعیین وزن یا همان جرم اجسام و کالاها در همه جا به کار می رفت.

ترازوهای حکمت تا زمانی که فن آوری هنوز به همه جنبه های زندگی چنگ نینداخته بود، حرف اول را در توزین و تعیین جرم اجناس می زد. اساس کار آن ها هم استفاده از خاصیت اهرم بود. حکمت معمولا از دو کفه و گاهی هم در گذشته دورتر ، از چند کفه تشکیل می شد. یک عقربه مرکزی به عنوان شاخص و با نام شاهین هم آن را در هم سطح کردن یا همان توزین اجسام و کالاها یاری می داد. وزنه های مختلف آهنی کوچک و بزرگ هم نقش مهمی در توزین به عهده داشتند.

ترازوهای امروزی

 امروزه ترازوها تغییرات زیادی کرده‌اند. چه از نظر شکل ظاهری و چه از نظر نحوه کار و چه از نظر میزان دقت در توزین. دیگر نیازی به وزنه های کوچک و بزرگ آهنی نیست. امروزه نمونه هایی با ظاهری بسیار متفاوت تر و گاهی بسیار کوچک تر ، جرم ‌اجسام را در کسری از ثانیه به ما نمایش می دهند. بدون آنکه نیازی به جابجایی وزنه های بزرگ و چند کیلویی باشد.

شاید کاربرد ترازو هم با پیشرفت فناوری تغییرات زیادی کرده است. کاربردهایی همچون خانگی، زرگری، فروشگاهی و صنعتی، انواعی از کاربردهای رایج و امروزی ترازو هستند. البته که انواع آن هم با توجه به کاربرد، متقاوت است.


ادامه مطلب ˅
10 / 10
از 39 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()