021-6123
سبد خرید 0
>> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
کالا برای:

ترازو صنعتی

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

ترازوی صنعتی دارای بدنه بسیار مقاوم می باشد که بر حسب نوع کارکرد با دقت ها و کارایی گوناگون بوده و ترازو صنعتی دارای قطعه شمار می باشد .

ترازوی صنعتی چیست؟

ترازوی صنعتی ترازویی است که به صورت معمول در کارگاه های صنعتی یا صنایع و کارخانجات بسته بندی از آن استفاده می شود. به همین دلیل در خیلی از مواقع محیط نگهداری این ترازوها ممکن است، محیط های مرطوب و خشن و غیر معمول باشد. از طرفی رطوبت و آب می تواند به قطعات الکترونیکی موجود در آن آسیب جدی برساند. این موارد را گفتیم تا همین ابتدا تاکید کنیم، ترازوهای صنعتی به مراقبت مداوم و منظم احتیاج دارند.

با توجه به محل استفاده ترازوهای صنعتی، معمولا بدنه آنها از جنس آلیاژهای ضد زنگ است. فولاد و استیل جزء آلیاژهایی هستند که در تولید بدنه ترازوهای صنعتی از آنها استفاده می شود.

ترازوی صنعتی اگر چه یک ترازوی الکترونیکی محسوب می شود، اما کلیدهای محدود آن باعث سهولت استفاده  از آن می شود. در واقع استفاده از این نوع ترازو نیاز به آموزش و حتی تجربه بالایی ندارد و کاربر می تواند خیلی زود و در اولین جلسه نحوه استفاده از آن را بیاموزد. اما این نکته نباید باعث غفلت از نظافت روزانه از گرد و خاک و رطوبت احتمالی و نیز خشک نمودن قطعات آن شود. چرا که علی رغم بدنه محکم و ضد آب آن، نفوذ آب به قطعات الکترونیکی ترازو خیلی زود می تواند باعث خراب شدن و از کار افتادن آن شود. علاوه بر بدنه مقاوم و فلزی، معمولا سینی توزین این ترازو نیز در معرض آب و رطوبت قرار می گیرد، به همین دلیل معمولا سینی توزین ترازوی صنعتی از فلزهای ضد آب و ضد زنگ ساخته می شود. این ترازوها دارای نمایشگر ال سی دی یا ال ای دی هستند.

ویژگی های یک ترازو صنعتی مناسب و خوب

این که یک ترازوی صنعتی خوب و مناسب چه ویژگی هایی باید داشته باشد، به این بستگی دارد که چه انتظاراتی از یک ترازوی صنعتی دارید. با این وجود برخی ویژگی ها تقریبا در تمام ترازوهای صنعتی یکسان هستند. داشتن بدنه مقاوم و مستحکم و ضد آب و رطوبت بودن از جمله آنهاست. مگر آنکه بخواهید پول تان را دور بیندازید و ترازوی صنعتی بخرید که فاقد این دو شرط باشد.

اما این دو ویژگی تنها ویژگی های یک ترازوی صنعتی نیستند. می توانید بستگی به نیازتان ترازوی صنعتی را انتخاب کنید که علاوه بر داشتن دو ویژگی فوق ویژگی های خاص دیگری هم داشته باشد. مثلا برخی از ترازوهای صنعتی قابلیت شمارش قطعات را هم دارند که باعث سرعت انجام کار می شوند.

انواع ترازوهای صنعتی

در واقع تقسیم بندی ترازوهای صنعتی به ظرفیت و همچنین دقت و حساسیت آن ها بستگی دارد. بر این اساس، ترازوهای صنعتی از نظر قابلیت توزین معمولا بین بازه 20 کیلو گرم تا 70 کیلوگرم و از نظر حساسیت بین 1 تا ده گرم قرار دارند. البته رعایت این نکته بسیار مهم است که شما ابتدا انتظارات خود از یک ترازوی صنعتی را بررسی و تعیین کنید و سپس اقدام به خرید یک ترازوی صنعتی مناسب با قیمت ایده ال نمایید.

توجه داشته باشید اگر در انتخاب یک ترازوی صنعتی مطابق با نیازتان دقت نکنید، نه تنها این ترازو خواسته هایتان را برآورده نخواهد کرد، بلکه در بسیاری از مواقع برایتان هزینه زا هم خواهد بود. در ابتدای مطلب عنوان کردیم که ترازوی صنعتی به دلیل شرایط و محیط نگهداری خاص، نیاز به مراقبت و نگهداری منظم و ویژه دارد. چرا که قطعات الکترونیکی آن در معرض آسیب هستند.

نکته ای که یادآوری آن در خصوص ترازوی صنعتی ضروری به نظر می رسد، این است که ممکن است قیمت ترازوهای صنعتی با توجه به کیفیت آن ها متفاوت باشد. دقت کنید در خرید ترازوی صنعتی کیفیت را فدای قیمت نکنید.

ادامه مطلب ˅
10 / 10
از 2 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()