021-6123
سبد خرید 0
>> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
کالا برای:

ترازوی قطعه شمار (counter)

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

ترازوی قطعه شمار به ترازوی شمارشگر اطلاق می گردد که علاوه بر توزین دقیق کالا ، تعداد دقیق کالا را نیز محاسبه می نماید ، شمارش قطعات توسط ترازوی دیجیتال قطعه شمار موجب سهولت امر بسته می گردد و در کارخانه های صنعتی استفاده ی بیشتری دارد ، در ترازو قطعه شمار ، شمارش قطعه همراه با توزین است و با قرار گیری قطعات هم وزن روی کفه ی توزین ترازو و معرفی تعداد قطعات قرار گرفته از طریق کیبرد ترازو به سیستم ، شمارش انجام می گردد و سپس با قرار دادن هر تعداد از قطعات هم وزن معرفی شده ، ترازوی دیجیتال شمارشگر ، تعداد دقیق قطعات را نمایش می دهد و می توان وزن کلی قطعات را نیز مشاهده نمود ، ترازوی قطعه شمار روش های قدیمی شمارش توسط نفر را منسوخ نموده و خطای انسانی را به صفر می رساند و سرعت عمل کاربر را به 100 برابر بالاتر می رساند ، خرید ترازو قطعه شمار برای فروشگاه های ابزار و یراق و امور بسته بندی توصیه می گردد و بهترین روش برای اطلاع از تعداد قطعات هم وزن است .

ترازوی قطعه شمار چیست؟

آیا تا کنون نام ترازوی قطعه شمار به گوش تان خورده است؟ نه!!! اشکالی ندارد. ما اکنون هر آنچه در باره این ترازو در حد معمول، نیاز دارید، به شما می گوییم.

  • سوال اول: ترازوی قطعه شمار چیست؟
  • جواب: کارشناسان ترازوی قطعه شمار را اینگونه تعریف کرده اند: ابزاری است برای شمارش تعداد قطعات یکسان از نظر وزن و ظاهر. جالب بود نه؟
  • سوال دوم: این ترازوی قطعه شمار به چه دردی می خورد؟
  • جواب: فرض کنید تعداد زیادی کاغذ آ چهار، بدون بسته بندی با وزن یکسان دارید. می خواهید آن ها را در تعداد یکسان بسته بندی کنید. یا به هر دلیلی می خواهید تعداد آن ها را بدانید. در این گونه موارد این ترازو به داد شما خواهد رسید.

شاید سوال کنید با این تفاسیر چرا نام آن را ترازو گذاشته اند؟ بهتر نبود به جای ترازو به آن شمارنده یا قطعه شمار می گفتند؟

جواب: اگر این سوال به ذهن شما رسوخ کرده است، یعنی اینکه به سوال و جواب های اول و دوم دقت نکرده اید. گفتیم ترازوی قطعه شمار قطعات یکسان چه از نظر نوع و چه از نظر وزن را می شمرد. یعنی ابتدا وزن آن ها را اندازه گیری می کند و سپس اقدام به شمارش می نماید. با این توضیح یعنی شما مثلا نمی توانید با استفاده از این ترازو، همزمان کاغذ آ چهار و آ پنج را بشمارید.

موارد استفاده ترازوی قطعه شمار

حالا اگر از سوال و جواب های فوق بگذریم، باید خدمت شما عرض کنیم که ترازوی قطعه شمار بیشتر مورد استفاده صنف فروشنده ابزار و یراق آلات مورد استفاده قرار می گیرد. جایی که ممکن است بسیاری از ابزار و کالاها به صورت کیلویی خریداری و به صورت عددی به فروش برسند. گاهی لازم است دقت ترازوی قطعه شمار بسیار بالا باشد. مثلا در حد یک دهم و یا یک صدم گرم. اما در بسیاری از موارد معمولا حساسیت یک گرم کار شما را راه می اندازد. این شما هستید که تعیین می کنید ترازویی که می خواهید بخرید، چه حساسیتی داشته باشد. دانستن این مساله منجر به کاهش هزینه خرید شما و انتخاب یک ترازوی قطعه شمار مناسب خواهد شد.

ویژگی های یک ترازوی قطعه شمار خوب

اولین ویژگی را در بالا گفتیم. دقت مناسب. گفتیم بستگی به شما دارد که دوست داشته باشید ترازوی قطعه شمار شما چه دقتی داشته باشد. هر چه وزن کالایی که می خواهید بفروشید کمتر و ارزش مالی آن بیشتر باشد، لازم است ترازوی شما هم دقیق تر باشد.

دومین ویژگی استحکام و مقاومت ترازو است. در ابتدا هم گفتیم. در بسیاری از موارد این دستگاه با ابزار و یراق آلات آهنی و گاهی با حجم بالا سر و کار دارد. نباید آنقدر ظریف باشد که در عرض چند ماه کارایی خود را از دست بدهد و خراب شود.

ویژگی سوم ظرفیت ترازو است. این هم باز ارتباط مستقیم به شما دارد. ترازوی قطعه شمار با چه ظرفیتی کار شما را راه می اندازد. بررسی کنید و سپس مورد مناسب خود را خریداری کنید.

ویژگی بعدی ترازوی قطعه شمار صفحه نمایش آن است. برخی از ترازوهای قطعه شمار دارای دو صفحه نمایش هستند. یکی در قسمت مشتری و دیگری مقابل فروشنده. این نمونه از ترازوهای قطعه شمار کار را برای خریدار و فروشنده راحت تر می کند. علاوه بر فروشنده ، مشتری هم تعداد و قیمت جنس را مشاهده می کند.  همچنین صفحه نمایش ترازو هم می تواند ال سی دی یا ال ای دی باشد.

ویژگی های اصلی و مهم یک ترازوی قطعه شمار خوب را گفتیم. البته ترازوهای قطعه شماری هم هستند که ویژگی های بسیار فراتر از آنچه گفتیم دارند. اما باید ببینید چقدر این ویژگی ها به کار شما می آیند. یادتان باشد صرفه جویی هنر است.

 

ادامه مطلب ˅
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()