021-6123
سبد خرید 0
>> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
کالا برای:

فیش پرینتر

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

فیش پرینتر دستگاهی جهت صدور رسید می باشد که اکثر پایانه های فروش مجهز به چاپگر حرارتی می باشند ، در فیش صادر شده توسط پرینتر اطلاعات فروش اعم از سفارش مشتری و مبلغ قابل پرداخت ، ساعت و تاریخ سفارش ، شماره ی مشتری و آدرس فروشگاه درج می گردد .
برند مورد تایید تراز ایران فیش پرینتر بیکسلون سامسونگ مدل PLAS2 و فیش پرینتر اپسون می باشد .

فیش پرینتر، ارمغان تکنولوژی

در گذشته، وقتی هنگام خرید، خریدار از فروشنده درخواست فاکتور کالای خریداری شده را می کرد، گاهی باید چندین دقیقه برای پیدا شدن فاکتور خام از بین کاغذهای مختلف و نوشتن آن و در نهایت مهر زدن و تحویل، منتظر می ماند. این در حالی بود که خریدار باید خیلی خوش شانس می بود، که فاکتور خام در مغازه مورد نظر موجود باشد. در غیر این صورت با توجه به اینکه فروشنده می بایست فاکتور خام را از مغازه های اطراف می گرفت، این انتظار بیشتر هم می شد. دنیای تکنولوژی امروزی این وظیفه را به فیش پرینتر سپرده است. فیش پرینتر، یا فاکتورزن دستگاهی است که همزمان با خرید، فاکتور خریدتان را چاپ می کند. بدون هیچ معطلی اضافه. امروز در کمتر مغازه یا فروشگاه متوسط به بالایی، این دستگاه وجود ندارد. حتی بسیاری از مغازه های کوچک هم به این دستگاه مجهز شده اند.

البته چاپ فاکتور وظیفه اصلی این دستگاه در مغازه ها محسوب می شود، اما بر حسب محل استفاده، وظیفه آن هم قابل تغییر است. مثلا تمام فیش هایی که در مغازه ها، بانک ها، رستوران ها، مراکز تفریحی، دستگاههای کارت خوان و... مورد استفاده قرار می گیرند، توسط دستگاه فیش پرینتر صادر می شوند. 

به عبارت بهتر، بیشتر مردم در هر شغلی و صنفی که مشغول به کار هستند، معمولا به یک دستگاه فیش پرینتر یا فاکتورزن احتیاج دارند. همین امر، اهمیت دقت در خرید این دستگاه را مضاعف می کند. البته گاهی دستگاه فاکتورزن داخل دستگاه اصلی تعبیه شده که در این صورت مسلم است نیازی به خرید جداگانه آن نخواهد بود.

انواع دستگاه فیش پرینتر

دستگاههای فیش پرینتر بر حسب نوع عملکرد به دو گروه حرارتی و سوزنی تقسیم می شوند.

فیش پرینترهای حرارتی: نوع اول فیش پرینتر های حرارتی هستند که دارای عملکرد آسان تری نسبت به نوع دوم که در ادامه معرفی خواهند شد، هستند ، این دستگاهها دارای هد چاپگر می باشند که در واقع وظیفه اصلی چاپ به عهده این قطعه است. گرمای ذخیره شده در هد چاپگر باعث چاپ متن مورد نظر روی کاغذ مخصوص می شود. برای همین هم، بعد از مدتی متن روی فاکتورهایی که توسط نوع حرارتی تولید شده اند، محو می شود. در واقع در فاکتورزن های حرارتی چیزی به صورت دائمی و واقعی روی کاغذ حک نمی شود. فیش پرینترهای حرارتی جزء انواع ارزان و کم هزینه محسوب می شوند. چرا که نیاز به شارژ و ریبون و پورت های مخصوص ندارند. نوع کاغذ مخصوصی هم که در این روش مورد استفاده قرار می گیرد، از نوع کاغذهای ارزان و موجود در بازار است.

فیش پرینتر سوزنی: همانطور که از نامشان پیداست، فیش پرینترهای حرارتی عمل چاپ را با سوزن های مخصوص انجام می دهند. در واقع ضرباتی که این سوزن ها به سطح ریبون وارد می کنند، باعث چاپ نوشته روی فاکتور یا رسید مورد نظر می شود. اگر چه برای این نوع از دستگاهها نیازی به کاغذ مخصوص نیست، اما مصرفی بودن ریبون و نیز نیاز به استفاده از پورت های مخصوص باعث افزایش هزینه در استفاده از این نوع دستگاهها می گردد.

انتخاب فیش پرینتر مناسب بر حسب نیاز

با این توضیحات توصیه می کنیم برای انتخاب یک دستگاه فیش پرینتر مناسب، نیاز خود را بررسی کنید و نه صرفا  قیمت دستگاه. همانطور که عنوان شد، فاکتورها و رسیدهایی که توسط فاکتورزن حرارتی تولید می شوند ماندگار نیستند و بعد از مدت نسبتا کوتاهی نوشته روی آنها کم رنگ و سپس به طور کلی محو خواهد شد. بنابراین این نوع برای جاهایی که نیاز به رسید ماندگار دارند، توصیه نمی شود. از سوی دیگر فیش پرینتر های سوزنی دارای نحوه کار نسبتا پیچیده تری هستند و مسلما تولید فیش و فاکتور توسط آنها پر هزینه تر خواهد بود.

بنابراین تاکید می کنیم ابتدا بررسی کنید چه نوعی دستگاه فیش پرینتری بیشتر مناسب شماست و سپس برای خرید با یک قیمت مناسب اقدام نمایید. البته در انتخاب دستگاه فیش پرینتر باید کیفیت و سرعت کار و عمر دستگاه را هم در نظر داشته باشید. دستگاهی را انتخاب کنید که حداقل ویژگی های فوق را در حد متوسط به بالا با توجه به نیاز شما، داشته باشد.

ادامه مطلب ˅
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()