021-6123
سبد خرید 0
>> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
کالا برای:

صندوق فروشگاهی

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

صندوق فروشگاهی نرم افزاری برای طبقه بندی امور فروش و انبار است و در مدل های متنوع، برای مصارف مختلف به بازار ارائه می شود، صندوق های فروشگاهی به سه گروه تقسیم می شوند:

1- صندوق فروشگاهی ECR

صندوق فروشگاهی ECR در واقع یک ماشین حساب با نرم افزار فروشگاهی است و قابلیت تغییر یا ارتقاء ندارد. تمامی امور از سوی نمایشگر 4 اینچی نصب شده روی ماشین حساب قابل تنظیم و مشاهده است. صندوق فروشگاهی ذکر شده، قابلیت اتصال به بارکد خوان را دارد تا سبب بالا رفتن سرعت عملیات فروش شود. و برای فروشگاه های کوچک که نیاز به سیستم پیشرفته ندارند بسیار مناسب خواهد بود. 

2- صندوق فروشگاهی POS

صندوق فروشگاهی POS از لحاظ عمر بالای صندوق و قابلیت چند منظوره آن، یکی از بهترین صندوق ها به شمار می رود. این صندوق دارای نرم افزار فروشگاهی است و قابلیت تنظیم و تغییر را داراست و از مزایای آن می توان به امکان ارتقای محصول اشاره کرد. صندوق POS فروشگاهی، از نوع کامپیوتری است و به راحتی و با استفاده از سیستم کامپیوتری، می توان صندوق، بارکد خوان، فیش پرینتر و نرم افزار کامپیوتر را به صندوق فروشگاهی POS تغییر داد. در این سیستم، کیس از اهمیت بسیاری برخوردار است و شامل رم، هارد، CPU و موارد دیگر مورد نیاز است.

3- صندوق فروشگاهی POS TOUCH

صندوق فروشگاهی POS TOUCH یا صندوق لمسی به سیستمی اطلاق می شود که نمایشگر آن لمسی باشد و تمامی امور را بتوان از طریق صفحه نمایشگر مدیریت و کنترل کرد. این نوع صندوق فروشگاهی فاقد کیبرد یا صفحه کلید و موس است. جاسازی کیس در صندوق فروشگاهی لمسی سبب شده است تا کالا از ظاهری شکیل تر و کاربردی آسانتر برخوردار باشد و فضای کمتری را احاطه کند.

صندوق فروشگاهی چیست؟

صندوق فروشگاهی اگر چه در نگاه اول ما را به یاد دخل ها و کشوهای قدیمِ مغازه ها و فروشگاهها می اندازد، ولی مفهوم آن، با مفهوم صندوق در گذشته، بسیار تغییر کرده است. این صندوق در گذشته بیشتر شامل کشوهایی می شد که در میزهای پیشخوان تعبیه می شدند و محل نگهداری پول و درآمد روزانه فروشگاه بودند. به همین دلیل آمدن هر کسی به پشت دخل یا صندوق، کار درستی به حساب نمی آمد و مغازه داران، معمولا با نوشته هایی دیگران را از این کار به شدت منع می کردند.

صندوق فروشگاهی امروزه، شاهد پیشرفت های زیادی بوده و نحوه کار آن با گذشته کاملا تغییر کرده است. اگر چه کاربرد اصلی اش هنوز هم همان است، اما علاوه بر تغییر نحوه عملکرد، برخی کاربردهای دیگر هم به آن افزوده شده است. امروزه صندوق فروشگاهی در واقع از یک رایانه کوچک تشکیل شده که نرم افزارهای خاصی روی آن نصب گردیده است.

صندوق های فروشگاهی امروزی علاوه بر کشوی پول، اغلب دارای پرینتر و بارکدخوان هم هستند و می توانند اطلاعات مختلف دریافت و پرداخت را مدیریت و تحلیل کنند.  

با ما همراه باشید، تا با اطلاعات بیشتری نسبت به خرید یک صندوق فروشگاهی با قیمت مناسب، اقدام کنید.

صندوق فروشگاهی می تواند کوچک و فقط روی یک رایانه نصب شده باشد که این نوع از آن معمولا برای فروشگاه های کوچک، مورد استفاده قرار می گیرد. اما گاهی می تواند در فروشگاه های بسیار بزرگ مورد استفاده قرار بگیرد و روی هر یک از رایانه های کاربران به طور مجزا نصب شود . البته این نوع صندوق های فروشگاهی معمولا توسط یک سیستم مرکزی هم کنترل می شوند.

انواع صندوق های فروشگاهی

صندوق فروشگاهی انواع مختلفی دارد. انواع صندوق های فروشگاهی که در حال حاضر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند، عبارتند از:

1- صندوق فروشگاهی ECR (ای سی آر) که توسط یک کاربر مدیریت می شود و بیشتر مناسب فروشگاه های کوچک است. صندوق فروشگاهی ECR قابلیت ارتقاء و حتی تغییر هم ندارد. البته می توان در آن از بارکدخوان و پرینتر کوچک استفاده کرد. به عبارت دیگر صندوق فروشگاهی ECR یک مانیتور کوچک 4 اینچی است که بر روی یک ماشین حساب پیشرفته نصب شده است. 

۲-نوع دوم صندوق فروشگاهی رایج‌ترین نوع آن است، که صندوق فروشگاهی پوز نام دارد. این صندوق قابلیت تعریف برای چندین کاربر را دارد. از طرفی دیگر می توان از آن برای مدت زمان زیادی در فروشگاه های نسبتا بزرگ استفاده کرد.

 

مزیت های نوع دوم صندوق های فروشگاهی

مزیت اصلی این صندوق فروشگاهی این است که به راحتی قابلیت تغییر و افزودن کاربر را دارد. امکان افزودن بارکد خوان و فیش پرینتر  و بسیاری از نرم افزارهای کامپیوتری مورد نیاز هم از دیگر خصوصیات آن است. همانطور که اشاره شد، این نوع از صندوق فروشگاهی بیشتر برای فروشگاه های نسبتا بزرگ و حتی بزرگ مناسب است.

نکته ای که در استفاده از اين نوع صندوق فروشگاهی باید مورد توجه قرار گیرد، این است که کامپیوتر مركزي به كار گرفته شده  برای آن بايد ظرفیت و توانايي کافی براي استفاده هم زمان چندين کاربر را داشته باشد.

٣-نوع سوم، بزرگ ترين و پيشرفته ترين نوع صندوق فروشگاهي است که با نام تاچ پوز شناخته می شود. در تاچ پوز، بيشتر امور به يك رایانه بسيار پيشرفته واگذار مي شود. رایانه ای كه با كمك فقط يك كاربر و يك نمايشگر هوشمند تقريبا تمام امور حسابداري را مديريت مي كند.

تاچ پوز كمترين حجم را در فروشگاه اشغال مي كند و ظاهري شيك به مجموعه مي بخشد. طبيعي است که اين نوع صندوق، بیشتر در فروشگاه هاي بسيار بزرگ و پيشرفته مورد استفاده قرار گيرد.

 

اکنون می توانید با خیال راحت تری برای خرید صندوق فروشگاهی اقدام کنید. یادتان باشد، از قیمت آن هم غافل نشوید.

ادامه مطلب ˅
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()